Spalio 6-7 dienomis vyresnių klasių moksleiviai turėjo išvykų dienas. Jų metu kiekviena klasė atskirai arba susikooperavusi su kitomis klasėmis patraukė į įvairiausius Vilniaus ir Lietuvos kraštelius. Kviečiame istorijų ir nuotraukų pagalba kartu „pakeliauti” su mokiniais po jų aplankytas vietas.

Pirmoji išvykų diena:

11 ir 12 klasės mokiniai dalyvavo kultūrinėje edukacinėje išvykoje „Pietryčių Lietuvos lobiai”. Lankėsi mokiniams dar niekad iki tol nepažintame Šalčininkų rajone. Ekskursija prasidėjo prie Turgelių bažnyčios, tada aplankė Tabariškes: senoje medinėje bažnytėlėje gėrėjosi barokine puošyba ir daile, Anos Krepštul muziejuje susipažino su liaudies menininkės, dailininkės Anos Krepštul asmenybe ir paveikslais. Įkvėpė šios moters nesuvokiama dvasios stiprybė: būdama prikaustyta prie lovos ir neįgaliojo vežimėlio, nesiskundė gyvenimu, o kūrė grožį, dėkodama ir šlovindama Dievą. Aplankė Vilkiškių dvarelį, keistų griuvėsių ir rudeniško peizažo fone klausėsi įspūdingos Paulavos Respublikos istorijos. Jašiūnų dvare susipažino su XIX a.kultūros veikėjais, kurie čia gyveno ar lankėsi (nuo Sniadeckio iki Milošo). Išvyką baigė gidės Aurelijos Arlauskienės „rezidencijoje” – Levandų uoste, kur uoslės pojūčius pamalonino kvapų SPA Lietuvos etnografinių regionų pavėsinėje, apsilankė Česlovo Milošo pavėsinėje, gaublyje… Pasivaišinę levandų limonadu, šypsodamiesi grįžo į Vilnių.

5-okai pajudėjo į nacionalinę Mažvydo biblioteką. Ten jų laukė puikios dirbtuvės ir edukatorė. Mokiniai susėdo grupelėmis, susikūrė grupės pavadinimus ir gavo robotikos rinkinius. Jaunieji inžinieriai labai susikaupę ir susidomėję konstravo robotukus pagal schemas, po to labai kūrybiškai juos tobulino, pridėdami įvairių detalių. Taip pat kilus klausimams puikiai susikalbėjo su pagalbininke ukrainiete rusiškai ir angliškai. Galiausiai visų komandų robotukai susirinko į aikštelę, kurioje turėjo kovoti vienas prieš kitą. Laimėdavo ta komanda, kuri išstumdavo priešininką už linijos. Kovojant netrūko emocijų, azarto, džiaugsmo šūksnių! Galiausiai edukatorė papasakojo, kiek dar daug visko dirbtuvėse galima nuveikti. Čia yra 3D spausdintuvas, vinilo ir kaitrinių plėvelių pjaustiklis, robotikos ir elektronikos rinkiniai ir dar daug įvairių medžiagų savo idėjoms paversti realybe. Kupini geros nuotaikos mokiniai iškeliavo namo, tačiau pažadėjo vėl sugrįžti, nes kiek dar įdomių edukacijų liko neišbandyta…

6, 8, 9, 10 klasės mokiniai turėjo visos dienos edukacinę kelionę – „Panemunės pilys ir dvarai”. Apie ją plačiau galite skaityti čia.

Antroji išvykų diena:

9 klasės mokiniai dalyvavo orientaciniame žaidime „Pabėgimas iš Vilniaus geto“. Virtualus gidas Brainas padėjo susipažinti su Didžiuoju Vilniaus getu. Mokiniams teko pamiklinti ir kojas, ir galvas ir įveikti 2,5 kilometrų maršrutą. Įdomios užduotys, jautrūs pasakojimai apie gete gyvenusių žmonių likimą padėjo įsijausti į žydų tautos istoriją. Kelionę baigėme malda, kad tokie baisumai daugiau niekada nepasikartotų…

Tuo metu po Vilniaus senamiestį vaikštinėjo ir 11 klasės mokiniai, nagrinėjo meno srovių bruožus architektūroje, gėrėjosi rudenišku Vilniaus senamiesčiu (Timotiejus nuvedė į siauriausią Vilniaus gatvelę), tuomet Lietuvos kino, teatro ir muzikos muziejuje dalyvavo įdomioje pamokoje apie Radvilą Našlaitėlį. Ši išvyka papildė istorijos, kultūros ir literatūros žinias, sutvirtino klasės bendruomenę ir suteikė smagių įspūdžių.

Su kokiu nekantrumu 5 klasės mokiniai laukė išvykos į iliuzijų muziejų… Gidė labai įdomiai pasakojo apie kiekvieną eksponatą, o ir pasakoti buvo apie ką. Labai įdomu buvo sužinoti, kad iliuzijos persipina su mokslo išradimais ir menu: fizika ir optika eksponuojama kartu su mįslingais meno kūriniais, galima piešti interaktyvia šviesa, kurti šešėlius, apsilankyti kambaryje aukštyn kojomis. Norėjosi viską išbandyti, paliesti, pajausti, pamatyti bei įsiamžinti nuotraukose. Nuostabu buvo žvelgti į paveikslą, kuriame gali pamatyti visus 4 metų laikus žvelgiant iš skirtingų pozicijų. Daug susidomėjimo sulaukė kėdė, kur įvairiose vietose susėdę ar atsistoję žmonės nuotraukoje gaudavosi mažyčiai ant didelės kėdės, o šalia stovintysis lyg milžinas. Įspūdinga ir tai, kad iliuzijoms sukurti buvo panaudota daug meno kūrinių, kuriems panaudojus optiką ir fiziką, jie virsdavo nuostabiais iliuziniais eksponatais.

Nuostabu, kad šiomis išvykų dienomis mokiniai ir mokytojai buvo nudžiuginti įvairiausiais nuotykiais, negirdėtomis istorijomis, gražiausiomis apylinkėmis bei nuostabiu lietuvišku rudeniu!