Penktadienį, rugsėjo 23 d., mokslo savaitę užbaigėme Europos kalbų dienų renginiais: pertraukų metu skambėjo įvairių Europos tautų muzika, o per kalbų pamokas vyko ugdomosios veiklos, skirtos geriau pažinti įvairias kalbas.

Septintoje klasėje per lietuvių kalbos pamokas su mokytoja Raimonda vyko viktorina ,,Galvosūkis apie kalbas“. Mokiniai gvildeno bendruosius klausimus apie kalbas, ieškojo atsakymų į klausimus apie ženklus, rašybą, žodžių kilmę. Susipažino su įvairių Europos šalių valstybinėmis kalbomis. Labiausiai nustebo, kai sužinojo, kad vienos iš trijų seseriškų Baltijos tautų – estų – kalba priklauso visai kitai – ugro-finų – kalbų šeimai.

Dešimtokei Gertrūdai pasirodė įdomi užduotis sužinoti, kaip rašomi žodžiai „Lietuva“ ir „ačiū“ įvairiomis pasaulio kalbomis. Atrastais variantais nutarėme pasidalinti su mokyklos bendruomene, tad radosi stendas, kuris priminė Babelės bokšto istoriją…

Per mokytojos Rimos rusų kalbos pamokas pas šeštokus atvyko prancūzai – jie mokėsi prancūziškai susipažinti. Aštuntokai dėliojo pasisveikinimo žodžius ant Europos žemyno, devintokai pristatė savo keliones po Europą (buvo integracija su vokiečių kalba (mokytoja Severina)). Penktokai turėjo integruotą rusų ir vokiečių kalbų pamoką – mokėsi žaidimo ir susipažinti dviem kalbomis. Dešimtos klasės mokiniai pasikeitė mokytojais ir turėjo kitos kalbos pamoką.

Jau tradicija tapo, kad dabartiniai septintokai, susiskirstę grupelėmis, tampa užsienio kalbos mokytojais pradinių klasių mokiniams. Šiemet mažieji pasimokė portugalų, švedų, vokiečių ir net rumunų kalbos žodžių ir išgirdo šių kalbų skambesį. Šią ugdomąją veiklą organizavo anglų kalbos mokytoja Laima.

Europos kalbų dienos renginiai baigėsi didžiojoje salėje. Čia vienuoliktokai priminė visiems pasakojimą apie Babelės bokštą ir tai, kad skirtingomis kalbomis kalbantys, Jėzų mylintys žmonės pakviesti kartu Jį šlovinti – nuskambėjo šlovinimas trimis kalbomis (pasirengti mokiniams padėjo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Aušra bei muzikos mokytoja Edita). Tuomet – smagiausia dienos dalis: Kahoot viktorinos. Vienuoliktokai parengė dvi viktorinas apie visas Europos kalbas (padedami anglų kalbos mokytojos Aurelijos) ir dvi – apie gimtąją lietuvių kalbą (padedami lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Aušros). Nors viktorinų klausimai nebuvo lengvi, mokiniai užsidegę stengėsi atsakyti į visus klausimus. Gudriausi buvo apdovanoti saldžiais prizais.

Po renginio priėjusios mergaitės dėkojo už smagų renginį. O ar jis buvo ne tik smagus, bet ir naudingas, parodys renginio refleksija per pirmadienio, tikrosios kalbų dienos, pamokas.

 

Parengė mokytojos Aušra ir Aurelija