Džiaugiamės, kad baiginėjantis karštajai šių metų vasarai, mūsų mokykla – Vilniaus krikščionių gimnazija – turėjo progą tapti bendros lietuvių ir ukrainiečių dieninės stovykos „VASAROS EKSPERMENTAI“ dalimi. 

Jos iniciatorė – Vilniaus M. Mažvydo progimnazija – bendradarbiaudama su mūsų gimnazija, Vilniaus ,,Ąžuolyno“ progimnazija, VšĮ Ukrainos namais bei popietine ukrainiečių mokykla, siekė nuostabių tikslų – ugdyti lietuvių ir ukrainiečių socialines – emocines kompetencijas, skatinti pilietiškumą, sustiprinti šių dviejų tautų tarpusavio bendravimą ir viena kitos pažinimą. Stovykla mokiniams buvo nemokama, finansuojama LR Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Martyno Mažvydo progimnazijos lėšomis.

Stovykla vyko rugpjūčio 22-31 d. Vilniaus M. Mažvydo progimnazijoje, kurioje susibūrė 5-8 klasių moksleiviai. Jos metu vyko begalės aktyvių fizinių veiklų, edukacijų siekiant tarpkultūrinio Lietuvos ir Ukrainos pažinimo, kūrybiškumo bei pilietiškumo ugdymo. Išbandytos vandens pramogos, aplankyta Kernavė, Trakai, Dūkštų pažintinis takas, Tarptautinis oro uostas, savivaldybė, Gedimino pilis, susipažinta su Bendrojo pagalbos centro (BPC) 112 specialistais, ugniagesiais gelbėtojais, kariais…

Iš mūsų mokyklos dalyvavo trys moksleivės – penktokė Vlada ir aštuntokės Paulina su Guoda. Kviečiame paskaityti jų įspūdžius apie stovyklą bei pasigrožėti jų užfiksuotomis akimirkomis:

Paulina (8 kl.): Stovykloje mes daug ką nuveikėme, bei linksmai praleidome laiką! Buvome įdomiose ekskursijose: čiuožinėjimas ant vandens slidžių, susipažinimas su karo šaule, ekskursija po oro uostą ir t.t. Kadangi buvau savanorė turėjau kelias pareigas – vertėjauti iš lietuvių kalbos į rusų ir sutvarkyti valgyklą. Man labai patiko ši stovykla! Gaila, kad nepasisekės tiek daug pabendrauti su ukrainiečiais, nes didžioji dalis jų buvo gerokai už mane jaunesni…

Guoda (8 kl.): Ši stovykla man labai patiko. Buvo džiugu ir įdomu sužinoti bei išbandyti daugybę naujų dalykų, kurių, jei ne ši stovykla, nebūčiau nei sužinojusi, nei patyrusi. Šiek tiek nuvylė, kad vadovių rusų kalbos žinios buvo paviršutiniškos, tad didelė vertėjavimo atsakomybė krito ne tik ant Paulinos, bet ir mano pečių, nors aš ten buvau tik stovyklos dalyvė. Vis dėlto labai patiko veiklos – aplankyta elnių sodybą, kurioje sužinojome, kodėl kai kurių elnių ragai pūkuoti. Taip pat man bandant vieną iš jų pamaitinti, jis spjovė man į veidą. 

Vlada (5 kl.): Man šita stovykla patiko. Įdomiausia buvo pirmą diena, nes mes slidinėjome vandens slidėmis ir važinėjome su vandens dviračiais. Taip pat labai patiko aplankyti žirgus, ant jų pajodinėti ir važiuoti jų tempiama karieta. 

Džiaugiamės ir dėkojame, už iniciatyvą ir galimybę sudalyvauti šiame projekte. Viliames, kad ir ateityje bus daugiau progų tapti tokių nuostabių projektų dalimi!