Gegužės ir birželio mėnesiais 6, 7 ir 9 klasių moksleiviai dalyvavo VŠĮ „Gyvenam” vykdomam projekte „Vienos minties” Vilniaus 700-mečiui paminėti. Jo tikslas – suburti kuo daugiau savanorių geriems darbams Vilniuje.

Projektas prasidėjo nuo poros organizacijos atstovių vizito mūsų mokykloje. Jos dalinosi savo savanorystės patirtimi, taip padrąsindamos mokinius, kad geranoriška veikla įkvepia ir ugdo. Po paskaitėlės buvo gardžių vaišių.

Toliau sekė svarbiausia projekto dalis, kurios metu mokiniai buvo įgalinti darbuotis. Pagriebę kastuvus ir kauptukus jie prisidėjo prie miesto puošimo. Sodindami gėles prie Pilaitės butų, kuriuose gyvena Žolyno vaikai, mokiniai tiek gražino Vilnių, tiek artimiau susipažino su vaikais. Balkonus išdabino petunijomis, kiemeliai sumirgėjo našlaičių, tagečių žiedais, daugiametėmis smilgomis, sidabrakrūmiu.

Paskutinė projekto dalis buvo džiuginanti išvyka į Tiškevičių dvarą Trakų vokėje. Mus pasitiko nuotaikinga gidė Daiva, pavedžiojo po atnaujintus Tiškevičių rūmus ir jo kiemus, supažindino su tuometine kultūra, papsakojo įdomių faktų apie dvaro gyvenimą. Taip pat buvo orientacinis komandinis žaidimas, kurio pagalba mokiniai galėjo pamatyti dar daugiau dvaro teritorijos. O pabaigai buvom pavaišinti gardžiaisiais dvaro kruasanais.

Dėkojame VŠĮ „Gyvenam” vadovei Audrai Bareikienei, kad galėjome tapti šio projekto dalimi!