Lapkričio 23-oji – Lietuvos kariuomenės diena. 1918 metų vasario 16 dieną buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės aktas, o tų pačių metų lapkričio 23 dieną – sukurta Lietuvos kariuomenė, išleistas pirmasis įsakymas kurti Lietuvos ginkluotąsias pajėgas.

Mūsų mokyklos mokiniai taip pat paminėjo Karių dieną. Iš vakaro mokiniai darė stendą šios dienos paminėjimui, taip siekdami mokyklos mokinius supažindinti, kodėl reikėtų minėti Kariuomenės dieną.

Į mokyklą buvo pakviesti du karininkai Raimondas Juodeška ir Igoris Bartanovičius. Jie mokiniams trumpai pristatė karių gyvenimą, rodė filmukus, bei kalbėjo apie fizinį pasirengimą bei jo svarbą. Smagu, kad karininkai mokinius skatino kuo daugiau sportuoti, teigdami, jog mokyklose labiau reikia kreipti dėmesį į sportą, skatinti jaunimą rinktis kuo sveikesnį gyvenimo būdą. Taip pat karininkai davė mokiniams ant pečių užsidėti kuprinę su visa įranga, kurią paprastai nešioja patys kariai apmokymu metu, keli vaikinai išdrįso ją pakelti, karininkai net stebėjosi, jog jiems pavyko užsidėjus kuprinę ant pečių ir priklupus ant kelių, vėl atsistoti.

12 klasės mokiniai po renginio pasiliko pasikalbėti dar su karininkais, klausdami kokių svarbiausių dalykų reikia atsinešti iš mokyklos norint įstoti į Karo akademiją. Na, o karininkai vėliau mums atsiuntė laišką, jame rašydami, jog mūsų mokykla labai šilta ir jiems čia labai patiko, visai norėtųsi sugrįžti ir vėl padėti surengti panašų pristatymą.

Parengė istorijos mokytoja Marija Serbintaitė