Kodėl reikia mokytis priebalsių asimiliacijos, kirčiavimo ir taisyklingo angliškų veiksmažodžių galūnės –ed tarimo? – turbūt dažnas mokinys to klausia. Vieną iš atsakymų 6 klasės mokiniams lietuvių kalbos mokytoja Rūta Bagdonienė ir anglų kalbos mokytoja Vaiva Bernatonytė-Ažukienė nusprendė pateikti kitokia pamokos forma.

Likus kelioms dienoms iki integruotos pamokos mokiniams buvo pateikiamos užuominos: ant klasės durų pakabintas radijo pavadinimas „Six fm“, mokiniai – radijo skyrių redaktoriai – gavo laiškus su prašymu surinkti darbuotojus ir būti pasiruošusiems dirbti. Mokinius šios žinutės labai sudomino, jie buvo įsitraukę spėliodami, kas gi jų laukia.

Galiausiai mokiniai buvo pakviesti į tikrą įrašų studiją, kurioje jų laukė radijo stoties „Six fm“ vadovės – mokytojos. Mokiniai buvo suskirstyti į skyrius: Dienos aktualijų, Švietimo, Kultūros, Kriminalų, Sporto, išrinkti skyrių redaktoriai. Radijo vadovės pristatė, kad radijo laidų kokybė suprastėjo, ir išklausius radijo įrašų, kuriuose gausu tarties klaidų, paprašė dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo seminare ir tobulinti supanašėjusių priebalsių tarimo lietuviškuose ir angliškuose žodžiuose įgūdžius. Mokiniai grupėmis atliko įvairias užduotis ir mokėsi taisyklingo tarimo.

Sudalyvavę seminare radijo darbuotojai buvo pakviesti toliau dirbti ir skubėti ruošti dienos naujienas. Mokiniai turėjo paskirta tema parengti žinutes anglų ir lietuvių kalbomis, panaudodami žodžius su supanašėjusiais priebalsiais. Atlikę žurnalistinį darbą darbuotojai turėjo pranešti naujienas Lietuvos ir užsienio klausytojams tiesioginio eterio metu. Mokiniai, užsidėję ausines ir girdėdami savo balsą, kalbėdami į mikrofoną įgarsino savo žinutes. Vėliau išklausė visus parengtus radijo pranešimus aptarė, kaip sekėsi tarti supanašėjusius priebalsius.

Dalyvaudami tokioje pamokoje mokiniai susipažino su radijo žurnalisto darbu, mokėsi dirbti komandoje, pasiskirstyti darbus, viešai kalbėti ir įveikti jaudulį, bei suprato, kodėl gi reikia mokytis taisyklingai tarti.

 

Parengė lietuvių kalbos mokytoja Rūta Bagdonienė

ir anglų kalbos mokytoja Vaiva Bernatonytė-Ažukienė