Balandžio 29 – gegužės 4 dienomis mes, 11 klasės mokiniai, lydimi klasės auklėtojos Ritos Ankštutienės ir anglų kalbos mokytojos Vaivos Bernatonytės – Ažukienės, keliavome po Londoną – milžinišką daugiakultūrį miestą, palikusį mums didžiulį įspūdį.

Savo kelionę pradėjome ketvirtadienį, balandžio 30 d., įsėdę į metro ir juo pasiekę Westminsterio tiltą. Pasivaikščioję tiltu nusileidome prie prieplaukos ir įsėdome į laivą, turėjusį mums aprodyti Londono įžymybes. Plaukėme nuo Parlamento rūmų, kuriuose nuo 1512 m. posėdžiaudavo Didžiosios Britanijos parlamentas, ir žymiojo Big Beno, pamatėme gražiasius Londono tiltus, the London Eye, Šekspyro Globe teatrą, ir garsias prieplaukas. Iš tolo galėjome stebėti Londono Tauerį ir pažvelgti į viduramžių Londoną. 900 metų Tauerio istorija yra baimės ir siaubo istorija: tie, kurie išdrįsdavo įžeisti karalių, atsidurdavo už storų Tauerio sienų. Tik nedaugelis išeidavo gyvi iš kalėjimo… Laimei, mes į Tauerį nepatekomeJ Praplaukę gražiausią Londono pakeliamąjį tiltą Tower Bridge plaukėme iki Greenwich parko, kuriame aplankėme voveres (viena jų buvo ypač draugiška ir fotogeniška) ir smagiai pasivaikščiojome. Grįžę namo turėjome galimybę sudalyvauti Lietuvių krikščionių bažnyčios šlovinimo repeticijoje.

Penktadienį ėjome prie Buckingham rūmų, kurie yra Britanijos karalių rezidencija, ir didžiulėje minioje žmonių stebėjome spalvingą sargybos pasikeitimo ceremoniją. O vakare jaukiai susėdę ant minkštasuolių pasikalbėjome su tikinčiais jaunuoliais Londone – dalinomės mintimis, diskutavome, uždavėme klausimus, ieškojome atsakymų, meldėmės kartu.

Kitomis dienomis lankėmės Britų muziejuje, kuriame susipažinome su Azijos, Graikų ir romėnų, Egipto, Artimųjų Rytų, Europos, Afrikos, Okeanijos ir Amerikos kolekcijomis, Gamtos ir mokslų muziejuje gilinome biologijos bei geografijos žinias. Nacionalinėje galerijoje žavėjomės žymiausių dailininkų XIII-XX a. pr. tapyba. Apsilankę žymioje Trafalgaro aikštėje, kurioje gyvenimas verda ir dieną, ir naktį, patraukėme į st. Jame‘s parką. Pavasarį ir vasarą tai vienas puošniausių sostinės parkų. Pakeliui į parką džiaugėmės princesės gimimu – mojavome dovanotomis vėliavėlėmis ir sveikinome Britaniją.

Sekmadienį praleidome Lietuvių krikščionių bažnyčioje ir Hillsong šlovinime. Taip pat radome laiko apsipirkti, ieškojome lauktuvių šeimai ir draugams Lietuvoje. Džiaugėmės, kad kartas nuo karto prie mūsų prisijungdavo jaunimas iš Lietuvos krikščionių bendruomenės, buvo gera leisti laiką kartu ir bendrauti.

Iš tiesų, šioje kelionėje išgyventa tiek daug skirtingų akimirkų – žvalgymosi po miestą, važiavimo metro, giedojimo bažnyčioje, pokalbių lovoje, karstymosi viename iš pavojingiausių Londono parkų, sumuštinių darymo, maldos, garbinimo, dainų kūrimo ir nesąmonių darymo. Džiaugiamės, kad mūsų klasė dar labiau susivienijo kelionės metu ir esame dėkingi, kad galėjome patirti tiek įspūdžių kartu.

Parengė anglų kalbos mokytoja Vaiva Bernatonytė-Ažukienė ir 11 kl. mokinė Auksė Sprauniūtė