Kai auklėtoja parodė mokiniams filmo apie Sausio 13-osios įvykius ištrauką, iškart sulaukė vaikų susidomėjimo. Nieko nelaukę nusipirkome bilietus ir laukėme sausio 14-osios, kada galėsime psivaikščioti senamiesčio gatvelėmis ir dar nelankytame kino teatre „Pasaka“ iš arčiau susipažinti su svarbiu Lietuvai ir jos laisvei laikotarpiu.

 

Mokinių mintys po filmo peržiūros

 

Man patiko filmo idėja. Šis filmas man padėjo geriau suprasti, kokie rimti ir tragiški buvo šie įvykiai, ir daug daugiau sužinoti apie mirusiuos tą naktį. Jis padėjo man labiau vertinti laisvę, dėl kurios kovojo ne tik Sausio 13-ąją buvę žmonės, bet dar daugybė kitų žmonių. Manau, kad yra labai liūdna, jog prireikė tiek veiksmų ir aukų dėl laisvės.

 

Man patiko filmas. Manau, kad mes turime prisiminti Sausio 13-ąją, kai paprasti Lietuvos gyventojai išvijo iš savo žemių rusų kareivius. Manau, kad šie žmonės buvo labai drąsūs ir žinojo, kad jie yra silpnesni, bet susivieniję nugalėjo visus sunkumus.

 

Filmas gan neįdomus, bet supažindina su Sausio 13-osios įvykiais. Mums svarbi ta diena, nes jei žmonės nebūtų susirinkę, Lietuva priklausytų Rusijai, tada nebūtume laisvi.

 

Filme parodomos Lietuvai sunkus laikotarpis. Puikiai parodomas tuometinių lietuvių patriotizmas ir laisvės troškimas, aukojimasis dėl tėvynės ir kitų žmonių. Deja, bet aš neičiau, jei šiais laikais būtų tokia pati situacija… Filmas patiko, nes atvirai ir nepaslėptai, nepagražintai parodomas žiaurumas. Filmas kupinas scenų, verčiančių susimąstyti.

 

Šis filmas man patiko, nes jis buvo paremtas tikrais faktais, tikra istorija. Asmeniškai aš negalėčiau ir neičiau prie Parlamento ar TV bokšto, nes bijočiau. Žmonės, kurie gyveno tuo laikotarpiu ir pasiryžo ten eiti, tikrai verti pagarbos. Filmas parodo laikotarpį, kai Lietuvoje buvo sunkūs metai, kai, pavyzdžiui, trūko maisto; taip pat dėl savo nuomonės reiškimo, kuri prieštaravo laisvės nebūčiai, galėjai žiauriai nukentėti.

 

Parengė lietuvių kalbos mokytoja Rūta Bagdonienė