Mūsų mokykloje vyksta „Gyvosios istorijos pamokos”. Šį kartą mokyklos bendruomenei savo darbą pristatė 5 kl. mokiniai. Mažieji mokyklos architektai iš įvairiausių medžiagų bandė atkurti Žemutinę ir Aukštutinę Vilniaus pilis bei gynybinę sieną. Mokiniai buvo suskirstyti į grupes ir mokytojai padedant ar savarankiškai rinko informaciją apie atskiras pilių dalis, studijavo nuotraukas, rašytinę informaciją ir su atskirų dalių maketais vieną dieną sugužėjo į mokyklą. Čia visas pilių dalis sujungėme į vieną pilių maketą. Štai keletas atsiliepimų apie šį projektą. „Sunkiausiai sekėsi rinkti medžiagą maketui ir sugalvoti, kaip iš paprastų, nereikalingų dėžučių pastatyti didingą Aukštutinę pilį. Bet buvo tikrai linksma.“ (Nojus)

„Sužinojau, kaip ankščiau atrodė katedra ir Žemutinė pilis. Buvo įdomu atkartoti pastatus ir jiems pritaikyti medžiagas.“ (Ernestas)

„Darydamas maketą sužinojau, kaip seniau atrodė katedra. Užduotį atlikti buvo labai įdomu, o sunkiausia sekėsi pastatyti kolonas.“ (Oskaras)

Taigi bent trumpam „gyvai” pabandėme prisiliesti prie Vilniaus miesto paveldo Aukštutinės ir Žemutinės pilių.

Parengė istorijos mokytoja Jolanta Janutėnienė