Vilniaus krikščionių mokyklos mokiniai padės kompiuteriui suprasti lietuvių šneką

Argi nenorėtume, kad ateityje kompiuteriai ir mobilieji telefonai supratų ir šnekėtų lietuvių kalba? Lietuvos mokslo bendruomenė pasišovė tai įgyvendinti. Mūsų mokyklos 7–10 klasių mokiniai taip pat prisidėjo prie šio projekto vykdymo, įrašinėdami garsyną lietuvių šnekos „atpažintuvo“ duomenų bazei bei ateityje bus pirmieji išbandžiusieji šią naujovę. Manoma, kad programa bus baigta 2015 metais.

Šis projektas vadinsis Lietuvių šneka valdomos paslaugos (LIEPA), kuriuo siekiama, pasitelkus lietuvių šneką, sukurti paslaugų sistemą, kuri kompiuterių pagalba padės žmonių ekonominei ir socialinei gerovei. Projekto vykdytojai yra Vilniaus universitetas, Lietuvos edukologijos universitetas, Šiaulių universitetas, Lietuvių kalbos institutas. Lietuvos edukologijos universitetas projekte atsakingas už dvi paslaugas: 1) Gamtos pažinimo įgūdžių ugdymo paslauga moksleiviams; 2) Ištisine kalba valdomos ugdymo išteklių paieškos paslauga moksleiviams.

Lietuvos edukologijos universitetas bendradarbiaudamas su Vilniaus krikščionių mokykla, Vilniaus Simono Daukanto gimnazija, Vilniaus jėzuitų gimnazija, Vilniaus Salininkų gimnazija ir Vilniaus „Minties“ gimnazija parengs mokomąją, daugialypę medžiagą tinkamą moksleiviams mokyti(-is) ląstelės sandaros ar UNESCO saugomų objektų, kompiuterį valdant balsu lietuvių kalba, atliks sistemos vidinį ir išorinį testavimą. Moksleiviai turės galimybę praktiškai išbandyti sukurtą sistemą ir mokomąją medžiagą mokykloje ar namuose siekiant pagerinti savo mokymosi žinias ir susipažįstant su naujausiais technologijos pasiekimais.

Geografijos mokytoja,

Valda Vilkelienė