Vilniaus miesto savivaldybės iniciatyva pradedamas įgyvendinti naujas socialinis projektas „Valanda su senoliu“, kuriame dalyvauja 8 sostinės mokyklos. Tai – tęstinis projektas, kurio metu mokiniai kartą ar du kartus į mėnesį lankysis senelių globos namuose ir bendraus su jų gyventojais bei slaugos ligoninių pacientais.

[nggallery id=21]

Šiame projekte dalyvauja ir privati Vilniaus krikščionių mokykla. Mes bendrausime su  Fabijoniškių socialinių paslaugų namais. Šią įstaigą sudaro socialinės priežiūros padalinys (teikia apgyvendinimo savarankiško gyvenimo namuose paslaugas) ir dienos socialinės globos centras (teikia dienos socialinės globos paslaugas asmenims, turintiems senatvės psichikos sutrikimų).

Pirmas susitikimas – susipažinimas įvyko lapkričio 24-ąją dieną. Pradinukai padovanojo spalvingą koncertą. Jį stebėjo apie 30 senelių.  Renginį pradėjo mokyklos direktorius V. Statulevičius. Jis trumpai pristatė mokyklą. Šokių studija „Džiaugsmas“ pradžiugino senolius nuotaikingais šokiais apie ramunes ir lietaus lašelius. Po to poetės R.Adomaitytės-Chabarinos eilėmis mokinukai ragino senelius išlikti jaunais savo širdyje – juk širdis nesensta mylėdama. Mokinukai pagiedojo keletą Vilties festivalio giesmių. Buvo sudainuota ir lietuvių liaudies daina, kuriai noriai pritarė koncerto žiūrovai.

Mokyklos direktorius V. Statulevičius visų mokinių ir mokytojų vardu nuoširdžiai padėkojo už šiltą priėmimą ir prisiminimui padovanojo VIII kl. mokinės Kornelijos Markevičiūtės  piešinį „Natiurmortas“. Fabiojiškių socialinių paslaugų namų direktorė V. Suveizdytė dėkojo už koncertą ir vaikučius pavaišino labai skaniais saldainiais.

Džiugu, kad draugystė jau užsimezgė ir, tikime, tęsis ilgai. Manome, kad kito susitikimo metu senoliai kartu su vyresniųjų klasių mokiniais keps bandeles.

Palinkėkime jiems sėkmės!
Iki kitų susitikimų.
Sandra Dičienė (mokinių mama)