Kūrybiškumas, didelis noras paruošti ir surinkti informaciją, darbštumas, aktyvumas, atkaklumas siekiant tikslo, originalumas ir dar daug ,,-umas“ galima būtų parašyti, žvelgiant į priešmokyklinio ugdymo grupės ir pradinių klasių mokytojus, mokinius ir jų tėvelius ruošiantis ,,Sveiko maisto dienos“ šventei. Kaip žinia, ruduo gausus savo gėrybėmis, kurių dažnas vaikas nevertina. Viena diena virto į ištisas dvi savaites trukusį paruošiamųjų darbų projektą apie vaisius ir daržoves. Mokytojai burtu keliu ištraukė po vieną vaisių ir vieną daržovę. Pristatę juos savo klasės vaikams, visi draugiškai pradėjo rinkti informaciją apie jų naudą žmogaus organizmui. Šįkart tėveliai irgi buvo įtraukti į paieškų ir pasiruošimo procesą.

[nggallery id=16]

Visi dirbo kaip bitutės. Kūrė eilėraščius, mįsles, kirpo, klijavo, puošė, piešė, dailino ir ruošė plakatus, kurie padabino mokyklos fojė. O į šventę susinešė kartu su tėveliais gamintų sveiko maisto patiekalų ir jų receptų iš paskirtos daržovės ar vaisiaus.

Šventės metu mokiniai ir mokytojai akylai buvo stebimi ir vertinami garbingos komisijos: 11 klasės mokinių ir technologijų mokytojos Aušros. Ačiū jiems, talkinusiems, kad šventė taptų dar turtingesne ir sklandesnė!

Vaikai pristatė savo klasės šūkį, spėjo mįsles, žaidė žaidimus, žiūrėjo nuostabų, ketvirtos klasės mokinių ir mokytojos Giedrės paruoštą vaidinimą ,,Daržo karalius“ bei dešimtokų paruoštas skaidres. Šventę vainikavo klasių stalų pristatymas ir ragautuvės. Mokytojai džiaugėsi savo mokinių drąsa ir gudrumu, tėveliai gėrėjosi savo vaikų sumanumu, komisija stebėjosi vaišių gausa ir skonių įvairove. Na, o vaikai prikimšę savo pilvukus buvo tiesiog laimingi. Maisto buvo tiek daug, kad iki soties prisiragavo ne tik šventės dalyviai, bet ir vyresniųjų klasių mokiniai bei mokytojai.

O viena pradinukė prisiragavusi tiek, kad jau sunku buvo galvoti apie artėjančius pietus, pastebėjo: ,,Skaniausia šitoje šventėje vis dėlto buvo – vanduo“ 🙂

Jurga Statulevičienė